Sportovní přípravu vedli trenéři Jiří Vodička a Peter Bucháček, mechanikem byl Milan Dostal. Lékařem voják MUDr Václav Ravlík,  pedagogický dozor voják Pavel Řehořovský, zařazení sportovci: Tomáš Krč, Kamil Koudelka, Kamil Mráz, Jaroslav Ptáček, Milan Gregora, Jan Koutský, Josef Hendrych, Petr Adámek, Tomáš Pecháček, Patrik Svoboda, Zdeněk Svoboda.
Úspěšnou sezónu zahájil vytvořením pěti československých rekordů na kryté dráze v Brně.
Výkony: 3 km pevný start 3:41,81 5 km pevný start 6:09,15
10 km pevný start 12:24,03 20 km pevný start 25:06,43
1 hodina - docílený ujetý úsek 46 779,491 m
docílený výkon juniora Trkala byl lepší než současný rekord seniora R.Čermáka z Dukla Praha z roku 1986 - 46,230 km
Nejvýraznějším výsledkem bylo druhé místo reprezentačního družstva v časovce družstev. V tomto družstvu startovali
a Tomáš Krč. Byl to zatím nejlepší výsledek dosažený na mistrovství světa juniorů reprezentačním družstvem a našimi sportovci.
Významné výsledky v roce 1988: Přebory ČSSR
1. místo v časovce jednotlivců 1. místo v silničním závodě
3. místo v časovce jednotlivců Kamil Koudelka
3. místo v časovce družstev SD (R. Trnka, J. Koutský, J. Hendrych, F. Trkal)
3. místo v časovce družstev MD (I. Netik, T. Pecháček, P. Adámek, L. Pekárek)
1. místo v časovce jednotlivců MD Ivo Netík
1. místo v silničním závodě Libor Pekárek
Přebory ČSR
2. místo v časovce jednotlivců SD Kamil Koudelka
1. místo v časovce družstev MD (Adámek, Pecháček, Netík) Umístění na nejvýznamnějších závodech:
1. místo Etapový závod v Cottbosu
4. místo Etapový závod v Cottbosu Kamil Koudelka 1. místo Závod míru mládeže - Terezín
1. místo Mládí Bohemie etap. závod
5. místo Mládí Bohemie etap. závod Tomáš Krč
2. místo Trofej Favorit - Rokycany
3. místo Lanškroun - Jelcz etapový závod
5. místo Lanškroun Jelcz etapový závod Tomáš Krč
1. v soutěži sprintérů - Lunigiana Itálie, František Trkal Celostátní dorostenecká soutěž