> 1983

Hodnocení roku 1983

Sportovní činnost řídili trenéři: Jiří Vodička, Petr Bucháček.
Lékařem SVS-M byl voj. MUDr. Zd. Bašný. Ve středisku byli zařazeni tito sportovci: ROMAN KREUZIGER, Radovan Fořt, Milan Křen, Radek Terifaj, Miloslav Klaus, Miroslav Cízl, Tomáš Stránský, Mojmír Valenta, Petr Dalibor, Emil Kvídera, Richard Koberna, Roman Kubíček, Zdeněk Douša, Ivo Koudelka, Václav Dlesek, Petr Havlíček, Aleš Těžký. Absolutně nejvyššího sportovního úspěchu dosáhl dne 22. 2. 1983
v anglickém Birminghemu ROMAN KREUZIGER, který se stal JUNIORSKÝM MISTREM SVĚTA V CYKLOKROSU. Za tento výsledek mu byl udělen titul mistr sportu.
Nejvýraznější výsledky v mezinárodních závodech: 1.místo MSJ v cyklokrosu Roman Kreuziger 1.místo ZMM Terezín Roman Kreuziger
3. místo " " Radovan Fořt
4. místo " " Milan Křen
1. místo Velká cena SRN v časovce Fořt, Křen
1.místo Mezinárodní kritérium ve Finsku Roman Kreuziger 1.místo etap. závod "Mládí Bohemie" Milan Křen
2.místo etap závod "Mládí Bohemie" Miroslav Klaus 3.místo etap. závod ve Švýcarsku Milan Křen
Na přeborech ČSSR se umístili naši sportovci takto: 1.místo časovka družstev SD (Kreuziger, Fořt, Klaus, Křen)
1.n-ústa časovka družstev MD (Douša, Dlesek, Těžký, Havliček) 3.misto závod jednotlivců Radovan Fořt
4.místo závod jednotlivců Roman Kreuziger 2.místo časovka jednotlivců SD M.Křen
Na přeborech ČSR se umístili naši sportovci: 1.místo silniční závod jednotlivců SD Radovan Fořt
3.misto silniční závod jednotlivců SD Miloslav Klaus
2.místo časovka družstev MD (Douša, Těžký, Dlesek, Koudelka) 1.místo časovka jednotlivců SD Milan Křen
2.místo časovka jednotlivců SD Roman Kreuziger 3.rnísto časovka jednotlivců SD Miloslav Klaus 2.místo časovka jednotlivců MD Václav Dlesek 1.nústo stihací závod na dráze Roman Kreuziger 2.misto časovka jednotlivců SD Milan Křen 3.misto časovka jednotlivců SD Radovan Fořt
1.místo stihací závod družstev SD (Fořt, Koberna, Křen, Kreuziger )
2.místo stihací závod družstev MD (Těžký, Havlíček, Dlesek, Koudelka)
1.místo přebor v cyklokrosu Richard Koberna
V roce 1983 získali sportovci střediska na přeborech ČSR a ČSSR celkem 18 medailí. Odraz jejich výkonnosti dokresluje úspěšnost při startech v závodech Čs. poháru mužů. Klaus se umístil v závodě čs.poháru ve Vsetíně na 26 místě. Stránský bzl v dalším závodě, který se jel v Petřvaldě pátý, Terifaj devátý, Cízl sedmnáctý a Koberna třicátý
třetí
Roman Kreuziger byl zařazen do přípravy na Závod míru, Radovan Fořt byl zařazen do kolektivu který se připravuje na MS v cyklokrosu a Milan Křen je členem družstva které se připravuje na Olympijské hry pro závod družstev na 100 km.